Chyba
  • Šablona pro toto zobrazení není dostupná. Kontaktujte prosím správce webu.

Zdeněk František

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Zdeněk Františk Klečka

28.01.1960 Brno

Narodil jsem se mým milovaným rodičům Jindřichovi a Boženě v brněnské porodnici na obilňáku. Já si to samozřejmě nepamatuji, ale prý to byla velká sláva první potomek Klečka to už prý bylo něco. Z vyprávění vím že tatínek volal do porodnice co že to se to paní Klečkové narodilo, a sestřička odvětila ,,nevím kterou Klečkovou myslíte, ale obě mají kluka,, a tak se tatínek dověděl že i žena od jeho bratra Miloše rodila a že má také kluka. To jak a kde se to vše slavilo nevím a ani táta si to moc nepamatuje ale stálo to prý za to!


Tak tedy v roce 1960 jsem nastoupil svou životní dráhu, kterou zde pár slovy popíšu všem těm které to zajímá.

a co ještě bylo v roce 1960 ???


narodil se Marek Vašut
narodil se Antonio Banderas
narodil se Ivan Lendl
narodil se Diego Armando Maradona

založena skupina BEATLES
založena skupina Spiritual kvintet
f. SONY vyrobila první tranzistor
Alfréd Hitchcock natočil film PSYCHO
Češi získali bronz na fotbalové Evropě
dokončeno Lipno
v Římě se konaly letní olympijské hry
vypuštěna družice Discoverer 13
byl představen LASER
v Anglii vyvinuli kardiostimulator
Batyskaf US námořnictva se ponořil do 10 900 metrů a zjistil život
Odstartovalo letadlo s kolmým startem Hawker P1127
Kenedy se stal nejmladším prezidentem v historii
Armin Hary zaběhl v Curychu stovku pod 10s.

a mnoho dalšího, ale tyto události ovlivnili můj život
1962  Brno

V tomto roce jsem byl křtěn v komárovském kostele, .a dostal jméno podle kmotra František. Nevím jestli to tenkrát byla móda či povinnost, ale je to prostý fakt. Ano jsem pokřtěn, ale na boha /či v boha/ nevěřím z prostého důvodu. Nikdy jsem jej neviděl a ani nikdo z mých známých či příbuzných jej také neviděl. Ostatně je přece každého věc v co a v koho věří. Nikoho z věřících ani nepreferuji a ani neodsuzuji jen je prostě beru že jsou  /bezesporu/  nejsilnější a nejpropracovanější politickou stranou na naší zeměkouli. /pokud dějiny nelžou/


1965  Japonsko

Zahájen prodej prvního domácího videorekordéru na světě (CV-2000). I když jsem se k této informaci dostal až za několik let, tak se video //pohyblivé obrázky// stalo mým osudem !

.
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

27.04.1966 BrnoTak toto je datum na které si ve svém životě vzpomínám jako na úplně první mezník vzpomínek. Narodila se mi totiž sestřička a to jistě chápete že to bylo to něco. Ne že bych měl hosipa, ale moc si z té doby  nepamatuji snad jen to že jsem kamarádům za žvýkačku půjčoval kočárek s mou milovanou sestrou, asi jsem už tenkrát věděl co je to výměnný obchod nebo jsem měl chuť na žvejdu ? kdo ví ? -)))
01.09.1967 BrnoByl příjemný, slunný den a já nemohl dospat jak jsem se do první třídy těšil! S novou školní taškou malinkým bločkem a jednou úplně novou obyčejnou tužkou. Ve třídě jsem byl s kamarádem z domu a s dalšími 3 kamarády s ulice, takže mimo to že jsem nevěděl do čeho jdu tak to byl vlastně jen další den s kamarády se kterými jsem byl ostatně skoro každý den.

srpen 1968 BrnoNa tento srpnový den si opravdu vzpomínám, ráno když jsem se probudil tak maminka seděla v kuchyni jako puťka,  a tatínek seděl v rožku měl na uchu tranzistorák něco stále ladil a hlavně si neustále něco brblal. Celý den jsem byl i se sestrou doma a nesměl ani na chvíli ven. Večer po setmění nás tatínek sbalil a prohlásil /jedeme k babičce/. To bylo něco co jsme neznali a tak proto si na tento den vzpomínám. Takže dny kdy mohli naši otcové či dědové ovlivnit náš život jsme strávil na vesnici kde běžel život svým obvyklým tempem, a navíc se nemuselo do školy.

20.07.1969

Brno

V sobotu 20. července 1969, ve 21:17:41 středoevropského času přistáli američtí astronauti Neil Armstrong a dr. Edwin Aldrin na Měsíci. Vím, že to byl pro mě další vzpomínka která se mi vryla do mého tenkrát malého mozečku !

1970

Brno

Tak toto je moje nejstarší fotka s moji sestřičkou Ivankou, miloval jsem ji tehdy a miluji ji ještě dnes.....


1974

Brno


znělka laxíku


Ve svých 13-ti letech jsem už měl docela dobrý přehled co to je muzika a ta  zahraniční se mi dostávala snad díky jediné super stanici RADIA LUXEMBOURG,  poslouchání této stanice se mi stalo skoro drogou, ne že by nebyla jiná zábava, ale ta hudba kterou na laxíku hráli byla opravdu super a navíc to byla jediná stanice která tuto hudbu posílala beztrestně přes hranice k nám do česka, a to skoro zcela beztrestně. Pomalu ke mě přicházela puberta a k dobrým mravům tenkrát patřilo orientovat se v muzice !


Osádka rádia Luxembourg, snímek z přelomu 70/80-tých let
Zadní řada: Barry Alldis, Mike Hollis, Bob Stewart, Rob Jones, Benny Brown
Vepředu jsou: Tony Prince, Stuart & Ollie Henry1975 BrnoPřelom pro každého patnáctiletého !!!  Dostal jsem OBČANSKÝ PRŮKAZ ano to bylo v mém životě opravdu něco !!!


a firma Sony začíná prodávat první videorekordér Betamax.Duben1976
Steve Jobs a Steve Wozniak zakládají společnost Apple Computer a začínají prodávat Apple I za 666,66 USD. Počítač nemá klávesnici, skříň ani zdroj. Cena v přepočtu na dnešní dolar činí 2056 USD.

a firma JVC prodává první VHS videorekordér (JVC HS-3300)1977

Brno
1978

Můj vzor, tatinekjen tak výlet v -20 v kraťasech,   i to je styl  ....
cesta daleko na sever

koktejl


Srpen 1995
Pouhých 20 let stačilo Billu  Gatesovi a společnosti  MicroSoft  k okopírování a ukradení operačního systému Mac Apple který již s úspěchem používá společnost Aplle. MicroSoft vydali W95 a pokusili se ovládnout svět. Jsou vydána Windows 95.
V roce 1983
Motorola jako první na světe začíná s komerčním prodejem mobilního telefonu. Předcházelo tomu však skoro 15 - let vývoje a investice v hodnotě 100 milionů USD. První mobil měl název DynaTAC 8000x a vážil skoro  jeden kilogram. Jeho fyzické parametry (33cm x 8,9 cm x 4,3 cm) vystihuje  výraz, kterého zrod se datuje právě do tohoto období - „cihla“. O pokročilých funkcích se nedalo ani mluvit. Telefon na jedno nabiti vydržel 1 hodinu telefonování a 8 hodin v pohotovostním režimu.http://www.ikoktejl.cz/magaziny/koktejl/MKexpedice/koktejl_1629.html


cesta daleko na sever

koktejl

Další informace

Joomla! konzole ladění chyb

Sezení

Informace o profilu

Využití paměti

Dotazy do databáze