Warning: file_put_contents(/www/doc/www.klecka.eu/www/modules/mod_maximenuck/themes/custom/css/maximenuck_maximenuck109.css): Failed to open stream: Permission denied in /www/doc/www.klecka.eu/www/modules/mod_maximenuck/mod_maximenuck.php on line 831
RAXing je easy HIT ! * ,,poslušné lyže pro všechny,, *  RAXing = novinka ve světě zimních sportů
Jde o jízdu na krátkých lyžích RAX, které za patkou vázání pokračují originální metalovou koncovkou, jejíž funkcí je stabilizace jízdy. Parametry SkiRAXů - jejich snadná ovladatelnost a větší stabilita - z nich dělají nástroj zvyšování bezpečnosti na sjezdovkách.

RAXing - ilustrace stability

 

Svislé postranní lamely na koncovce posilují vedení oblouku a pracují v momentech narušení předozadní rovnováhy. Při nájezdu na muldu se můžete dostat do většího záklonu, patka RAXů ale nepodkluzuje, jízdu mírně přibrzí a RAXista se setrvačností pohybu těla opět dostává do správného a stabilního postoje.

Koncovka je ve směru dozadu tak stabilní, že můžete v případě prudkého terénu jet jen po těchto originálních patkách.

 

RAXy jsou speciální svojí univerzálností :-)

 

Univerzalita SkiRAXů spočívá v tom, že na těchto metrových lyžích mohou jezdit děti i dospělí, není problém je díky délkově nastavitelnému vázání za minutku připravit pro dalšího RAXistu. Všechny vaše děti s nimi mohou absolvovat školní lyžařské kurzy a vy nemusíte v půjčovně pořizovat lyže každému zvlášť. A příští rok jim zase jen posunete špičku vázání, protože jim povyrostla noha, ale RAXy zůstávají tytéž :-)

 

 

RAXy jsou mnohostranně použitelné také co do stylu jízdy a druhu svahu. Potěší začátečníka i velmi zkušeného ridera. Využití SkiRAXů se prostě odvíjí od zájmu a stylu jejich vlastníka. Jsou používány jak na sjezdovkách, tak v extrémních terénech. Styl jízdy diktuje RAXům jezdec.  

RAXing extreme

Neměli bychom opomenout ani ten fakt, že každá krátká lyže je obecně šetrnější k nohám, a tak si RAXing mohou v pohodě užívat i ti, kteří mají problémy např. s koleny.

RAXování v těžkém technickém sněhu je s RAXy také snazší.

 

 

Navíc se RAXy dají krásně převážet v kufru auta, takže ušetříte za nákup střešního nosiče.

 
 
 
 
Vhodné i pro styl alá paní radová :-)
 
RAXradová

 

Starší příspěvky